Степан Барна: Данило Галицький ввійшов у історію, як символ відродженої України та незворотності нашої перемоги

Війна сьогодні відбувається не лише на Сході держави, а й у свідомості кожного українця. І неабияк важливо розширити рівень нашого світогляду за рахунок історичного надбання та героїзму наших славний предків. Про це наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час прес-конференції, присвяченій створенню художньої кінострічки відомого українського режисера Тараса Химича «Король Данило».

Повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

«На так давно нам презентували фільм про боротьбу українців у застінках ГУЛАГу. Сьогодні ж маємо можливість поринути у ще одну сторінку історії українського народу, датовану 13-им століттям.  Історична постать, король Данило Галицький зумів об’єднати половину тодішнього середньовічного світу довкола захисту своєї землі від східної загрози. Він ввійшов у історію як справжній символ відродженої Русі-України та незворотності нашої перемоги», — зазначив Степан Барна.

Процес зйомок фільму наразі триває. Готуються декорації, організатори планують створювати локації по всій країні, аби показати, що Данило Галицький прагнув побудувати державу, яка б охоплювала всю територію сучасної України. Обіцяють, фільм буде видовищним і захоплюючим. Таким, що доноситиме позитив перемоги. Данило Галицький мріяв про велику Україну і зміг стати королем у найнесприятливіших умовах, більше того — розширити кордони своєї держави. Як саме це відбувалося — демонструватиме фільм.

«Сьогодні ми маємо унікальну можливість долучитися до створення оригінальної кінострічки. Спільними зусиллями ми зможемо передати дух нашої цікавої та героїчної історії», — підкреслив очільник області.

Нагадаємо, «Король Данило» — це перший фільм вказаного режисера, який створюють лише за кошти спонсорів та небайдужих до українського кінематографу. Саме тому фільм «Король Данило», вже встиг отримати статус «народного кіно». Кошторис стрічки — 4 млн грн. Збір коштів розпочався 13 липня цього року на платформі «Na-Starte» й триває досі.

«За радянських часів нам, українцям, постійно втовкмачували, начебто ми нація, яка завжди страждає і програє. Але сьогодні під час українсько-російської війни, ми вже продемонстрували всьому світу, що є сильними і вольовими. Більше того, можемо бути взірцем іншим європейським країнам, бо здатні відстояти своє право на незалежність, — зазначив Тарас Химич. — І завдяки новоствореному  фільму доведемо, що ми є люди, які мають власні ініціативи, можуть будувати свою державу, йти в перед і не занепадати духом».

Участь у прес-конференції також взяли виконавець головної ролі фільму — тернополянин Сашко Алексєєв, композитор стрічки відомий співак Андрій Підлужний, а також каскадери Тернопільського спортивного клубу «Характерник», які беруть участь у бойових сценах фільму. Учасникам заходу — студентам історичного факультету й пересічним тернополянам — продемонстрували вже готові фрагменти стрічки, саундтрек до фільму, а також новий промо-ролик Тернополя.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*