На Борщівщині відбувся фестиваль трипільської культури

23 вересня 2017 року у Більче-Золотому відбувся І фестиваль трипільської культури «Вертеба».

Повідомляє сайт БОРЩІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на сайт РДА.

Розпочався він виставкою «Трипільські старожитності Тернопільщини» у Борщівському краєзнавчому музеї. Науковцям на чолі із заслуженим працівником культури і невтомним шукачем трипільських артефактів Михайлом Сохацьким було що показати і розказати гостям.

Упродовж багатьох років у печері «Вертеба» (с.Більче-Золоте) наукові працівники проводили археологічні розкопки, писали цікаві праці і занесли в історію багато цікавих фактів із життя трипільської цивілізації. Стараннями директора музею та його колег, колись закинута печера перетворилася на просторий музей із однойменною назвою «Вертеба». В ході фестивалю для учасників організовано та проведено екскурси підземними лабіринтами печери – музеєм трипільської культури «Вертеба».

Пізніше в рамках фестивалю у Більче-Золотецькій музичній школі відбулись читання, під час яких науковці та краєзнавці обговорили культурно-історичну ситуацію в розвитку трипільської культури.

Святкове дійство «Колиска світів» продовжилось на місцевому стадіоні. З І фестивалем трипільської культури учасників та гостей привітали народний депутат Олег Барна, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик, голова Борщівської райдержадміністрації Людмила Юзьків та голова Більче-Золотецької об’єднаної територіальної громади Галина Огородник.

Майстер-клас та цікаві виставки показали майстри народної творчості області. Колективи художньої самодіяльності Тернопільської області подарували присутнім незабутні враження: Львівський балет «Життя» з проектом «ЕTNOЕВОЛЮЦІЯ» – це неймовірне видовище, під час якого відображається становлення цивілізації від трипільців до сьогодення; «Дикі танці», якими балет «Життя» разом з Русланою виборов першість на Євробаченні; народний аматорський вокальний ансамбль «Більчанки»; також народні аматорські обрядово-фольклорний (с.Дністрове) та обрядово-етнографічний (с.Мушкатівка) ансамблі  та ін. На завершення для всіх присутніх відбулось Фаєр-шоу.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району

Leave a comment

Your email address will not be published.


*