Результату досягнемо лише допомагаючи одне одному – Юліан Сірант – БЕРЕЖАНСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО

Результату досягнемо лише допомагаючи одне одному – Юліан Сірант

Чим живе село, які проблеми у його мешканців, як працюється їм у місцевому господарстві і чи хвилюють його керівника негаразди своїх працівників та орендодавців – цікавився голова районної державної адміністрації Юліан Сірант під час об’їзду населених пунктів району.

Повідомляє сайт ЛАНОВЕЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

5 липня Юліан Іванович побував у с.Якимівцях. Село, що є центром місцевої сільської ради, порівняно невелике – у 149 дворах тут проживає 477 мешканців. Є своя школа І-ІІ ступенів, дитячий садок, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, у якій нещодавно зробили масштабну реконструкцію завдяки співпраці з Проектом ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». 2 липня тут відзначали День села. Основним спонсором його проведення стало місцеве господарство ПСП «Влад».

ПСП «Влад» одне з найменших сільськогосподарських підприємств району. Під урожай 2017 року тут засіяно всього 346 га ріллі, укладено 299 договорів оренди земельних часток (паїв). Проте керівник господарства Володимир Петрович Мартинюк добре розуміє, що у всякому ділі найперше – люди. Тому не скупиться, коли мова йде про соціальну сферу. Нещодавно, згідно з домовленістю, не відкладаючи «в довгий ящик» перерахував кошти на ремонт районної лікарні, де також лікуються якимівчани та мешканці сусідніх Татаринець, старається допомогти кожному, хто звертається.

Незабаром жнива – найбільш відповідальна пора для сільськогосподарських товаровиробників. Сьогодні усі зусилля ПСП «Влад» направлені на підготовку і проведення збирання хліба.

Щорічно господарство одержує високі врожаї зернових культур. В 2016 році було зібрано 1881 тонн зерна при урожайності 69,4 цнт/га., технічних культур зібрано  на площі 75 га. Під урожай 2017 року зерновими засіяно 275 га, технічними – 71 га. Своїм орендодавцям за 2016 рік ПСП заплатило 1031,5 тис. гривень. У 2017-му буде більше. Господарством викуплено майновий комплекс пайового фонду.

Село розвивається, старається вирішувати свої проблеми, залучаючи по мірі можливості додаткові кошти. Звичайно хотілось би кращого, але наша доля – у наших руках.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*